ویژگی های هاست لینوکس

به طور خلاصه منظور از هاست لینوکس این است که سیستم عامل سرویس دهنده ای که وب سایت شما روی آن قرار دارد لینوکس است.

هنگامی که برای میزبانی وبسایت خود از فضای میزبانی (host) استفاده می کنید که سیستم عامل آن مبتنی بر لینوکس باشد ، مهم نیست که سیستم عامل کامپیوتر شما یا کاربران وب سایت شما چه می باشد.

ویژگی های استفاده از هاست لینوکس

در سالهای اخیر سیستم عامل لینوکس تنها برای کاربران حرفه ای در دسترس بوده و اگر شما یک کاربر با تجربه نبودید نمی توانستید به سرویس های ویژه  این سیستم عامل دسترسی پیدا کنید. اما اکنون این وضعیت تغییر یافته و ارائه دهندگان این سیستم عامل تمام سعی خود را بر آن داشته اند تا وب مسترها مدیریت وب سایت های خود را ساده تر انجام دهند.

ویژگی اطمینان از هاست لینوکس

محققان بر این باورند که پلت فرم های مبتنی بر سیستم عامل لینوکس یکی از مطمئن ترین نوع سیستم عامل میباشد، اما درصد این اطمینان بستگی به نوع پیکربندی آن دارد. بر این اساس ثبات وب هاستینگ مبتنی بر سیستم عامل لینوکس بستگی به کانفیگی دارد که مسئول سرور بر روی آن اعمال می نماید.

بازدهی هاست لینوکس

لینوکس با اکثر پلت فرم های هم رده خود متفاوت است. یکی از تفاوت یا ویژگی های قابل توجه آن این است که می تواند مقدار قابل توجهی از فرآیندهایی که در یک تایم (زمان) رخ می دهد را به خوبی و بدون تداخل و افت سرعت اداره کند، که این قابلیت به شما امکان دریافت منابع بیشتری را از سرور می دهد.

زبانهای برنامه نویسی تحت لینوکس

ویژگی دیگر سیستم عامل لینوکس در پشتیبانی از زبانهای برنامه نویسی مختلف می باشد که در این زمینه نیز از سیستم عامل های دیگر از توانایی خاصی برخوردار می باشد.

از جمله زبانهای برنامه نویسی که این سیستم عامل از آنها پشتیبانی می کند می توان به php , c  , c++ , payton , java , shell , perl , tcl   اشاره کرد.

دیتابیس های تحت پوشش لینوکس

پایگاه داده msql و mysql توسط لینوکس پشتیبانی می شوند. انتخاب هر کدام از پایگاه داده ی مذکور بستگی به نیازهای وب سایت شما و پیشنهادهای شرکت طراح سایت شما دارد.

هزینه نگهداری

از آنجا که سیستم عامل لینوکس یک سیستم متن باز (opensource) است و به دلیل اینکه بسیاری از نسخه های این سیستم عامل رایگان می باشد، این شرایط باعث شده که با وجود قابلیت های منحصر به فرد آن، هاستینگ مبتنی بر سرور لینوکسی از دیگر هاستینگ ها ارزانتر باشد.

شایان ذکر است محبوب ترین و بهترین نسخه های آن، رد هات و مندریک است.

چرا برای میزبانی وب سایتمان لینوکس را انتخاب کنیم ؟

اول اینکه تمام اسکریپت های موجود مانند php بهترین عملکرد در زمان استفاده از سرور مبتنی بر لینوکس را خواهند داشت. دوم اینکه هاست سرور مبتنی بر سیستم عامل لینوکس امکانات بروز رسانی هنگام استفاده از shell و یا دسترسی از راه دور (tellnet) را با اطمینان بیشتر فراهم می کند و در نهایت هزینه نگهداری وب سایت شما با قابلیت های ویژه و همچنین پلت فورم های مبتنی بر این سیستم عامل پایداری و قابل اعتماد بودن را فراهم می کند.