بازی های جدید با رویکرد جدید در کامپیوترهای امروزی

بازی رایانه‌ای”در جستجوی خوشبختی”با ویژگی ارتباط با مخاطب ناشنوا ساخته شده و تا پایان سال‌جاری وارد بازار می شود. داستان این بازی که ساخته “شهاب میرزایی” و ” احسان میرزایی”است، با موضوع اجتماعی، دو پایان متفاوت دارد. این بازی همراه با پیام های آموزنده و اخلاقی برای مخاطب است ( اعم از پیامدهای ناشی از ترک وطن – طمع – امانتداری – معضل تکدی گری – مفهوم خوشبختی و انسان خوشبخت – قدر شناسی نعمت های خداوند و …
طی صحبت های ذبیح الله فیض ابادی رییس هیات مدیره بنیاد ملی بازی های رایانه ای با اشاره به اینکه چشم انداز بازی های رایانه ای در این مجموعه ویرایش شد، گفت: این مجموعه برای نقد وبررسی و تصویب به شورای عالی فضای مجازی و شورای عالی انقلاب و فرهنگ ارسال گردیده است. درپی صحبت های دکتر مینایی درهمایش فناوری اطلاعات و ارتباطات، کارآفرینی و سرمایه گذاری با اشاره به اینکه نزدیک به بیست میلیون کاربر بازی های رایانه ای در ایران هستند، اظهارداشت: درهر روز به طور میانگین بالاتر از 124 دقیقه هر فرد صرف این کار می کند که به طور کلی حدود چهل میلیون ساعت در ایران به بازی های رایانه ای پرداخته می شود. مینایی اظهار داشت: ایران بعد از کشورهای ژاپن، چین، کره جنوبی و هند در مقام پنجم آسیایی در تولید بازی های رایانه ای به خود اختصاص داده است که باید سعی بران داشت که این رتبه بهبود یابد. ایشان از تولید 200 محصول داخلی در این حوزه خبر داد و فرمودند: 150 گروه فعال در این زمینه در کشور درحال فعالیت هستند و با تولید بازی های رایانه ای جدید حدود 2 هزار فرصت شغلی ایجاد شده است.

طبق گفته های طاها رسولی مدیرعامل انستیو ملی بازی‌سازی ایران همزمان با پایان «Global Game Jam» به‌عنوان بزرگترین رویداد تولید بازی های رایانه ای در جهان به توضیحاتی درباره ی دستاوردهای بازی‌سازان داخلی از حضور در این رویداد پرداخت. «Global Game Jam» عنوان بزرگترین رویداد بازی‌سازی جهان میباشد که از روز پنج‌شنبه دوم بهمن به طور همزمان با ۶۳ کشور در ایران نیز آغاز شد. رسولی درباره نحوه ی برگذاری و حضور بازی‌سازان ایرانی در این رویداد گفت:حدود ۸ یا ۹ گروه از مناطق مختلف ایران با این رویداد جمع شده اند که بزرگترین گروه، همین‌جا در محل انستیتو بازی‌سازی ایران تشکیل شد که شامل ۱۲ تیم در آن حضور داشتند.

بازی “بتلفیش” درسبک دفاع از قلعه فانتزی تولید شده است و دوشنبه ششم بهمن به شکل رایگان در کافه بازار منتشر شد. بازی “بتلفیش” دارای 20 نوع نقشه گوناگون با بیش از 150 مرحله با سه حالت و چالشی مختلف طراحی و ساخته شده است که در طی این مراحل تجهیزات، سلاح ها و دستاوردهای(Achievement) جدیدی را به‌دست می‌آورید و در پایان هر سرزمین با غول ها و اژدهایان بزرگی مبارزه می‌کنید.

بازی رایانه‌ای”روایت لاله های سرخ”یکی از دست اورد های دیگر ازگروه بازی‌سازان پارسی است که تولید آن تابستان سال 94 تکمیل می شود. داستان بازی ” روایت لاله های سرخ” بر اساس خاطراتی از شهیدان و رزمندگانی همچون شهید مهدی خندان و مهدی باکری روایت می‌شود.

بازی رایانه‌ای”خاله قزی” از محصولات شرکت آنو رسانه هنر است که تابستان 94وارد بازار می شود.