تاریخچه فروشگاه آنلاین دیجی کالا

فروشگاه اینترنتی دیجی کالا از سال 1385 با تیم 5 نفره شروع به کار کرد و توانست تا سال 92 با 200 نیروی انسانی فروش خود را روزانه به بیش از یک میلیارد تومان برساند. 1394 نزدیک به 1200 نیروی انسانی برای این فروشگاه به صورت مستقیم کار می کردند و هم اکنون این همکاری ادامه دارد.

طراحی وب سایت این شرکت نسب به اوایل شروع به کار خود تغییرات قابل توجهی داشته که بیشتر این تحولات همزمان با خدمات اینترنت و پهنای باند در ایران پیش رفته است.

در طراحی وب سایت دیجی کالا روی همه امکانات مورد نیاز کاربران جهت خرید بهتر کار شده که از جمله آنها می توان به دسته بندی محصولات ، مقایسه محصولات ، جستجوی پیشرفته و مشخصات فنی محصولات و دیگر بخش ها که مشهود است ، کار شده است.

این وب سایت روزانه بیش از 850 هزار بازدید کاربران اینترنتی را به خود اختصاص داده است و به نوعی مرجع قیمت تمامی کالاها در ایران شده است.

مدیران شرکت حمید و سعید محمدی ارزش ریالی این شرکت را چیزی بیش از 500 میلیون دلار می دانند.

این دو برادر ایده راه اندازی فروشگاه آنلاین دیجی کالا را اینگونه بیان می کنند : در سال 1384 که کار عکاسی را پیگیری می کردیم بعد از جستجو برای خرید یک دوربین به خیابان جمهوری رفتیم و از آنجا دوربین مورد نظر را خریداری کردیم اما بعد از بازگشت به خانه و کمی کار کردن با دوربین متوجه شدیم که لنز دوربین تعمیر شده و بعد از آن تجربه تلخ در خرید سنتی، به فکر راه اندازی وب سایتی برای فروش کالاهای الکترونیک افتادیم.

وب سایت فروشگاهی دیجی کالا که در ابتدای کار خود قطعات کامپیوتر و پرینتر را بفروش می رساند، اکنون لوازم خانگی ، مواد خوراکی و حتی انواع خودروهای داخلی و خارجی را در وب سایت خود به فروش می رساند.

اشتغال زایی قابل توجه دیجی کالا

تا اواخر سال 1394 این فروشگاه اینترنتی توانسته بیش از 1200 نفر را مشغول به کار کند و توانسته به 15 درصد از تعهدات دولت در زمینه اشتغال جامع عمل بپوشاند بدون آنکه از طرف دولت حمایتی شود.

دیجی کالا با حضور و مشارکت در برگزاری جشنواره هایی همچون “توان تک” که برای توانمندسازی قشر معلولین جهت ورود به کسب و کارهای اینترنتی برگزار می شود، در کنار موسسه اموزشی رعد قرار گرفت.

 

اکنون اقلامی که در فروشگاه اینترنتی دیجی کالا به فروش می رسد می توان به تبلت ، لپ تاپ ، دوربین های دیجیتال ، کنسول بازی ، لوازم خانگی ، ماشین های اداری مانند پرینتر و اسکنر اشاره کرد. همچنین این شرکت انواع خودرو های داخلی و خارجی را برای فروش در وب سایت خود قرار داده است.

افتخارات :

طی گزارشی که در مجله اکونومیست در سال 1394 به چاپ رسید ، دیجی کالا را به عنوان برترین شرکت در حوزه فروشگاه های اینترنتی در ایران معرفی کرد.

روزانه بیش از 5000 هزار سفارش روی وب سایت دیجی کالا به ثبت می رسد و در بیشتر استانهای ایران نمایندگی دارد.

با توجه به گسترش روز افزون این شرکت و سهم آن در بازار تجارت الکترونیک ایران ، برخی به آن لقب آمازون ایران را می دهند.