موشن گرافیک

موشن گرافیک

این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی بسیاری از افراد می توانند در دنیای دیجیتال و رسانه به هر طریقی تبلیغ و برندسازی کنند. حال موشن گرافیک یکی از روش های جدید و خلاقانه برای جذب کاربر در دنیای دیجیتال به شمار می رود. بسیاری از مشاوران حوزه آموزش بر این باورند که تصاویر و فیلم ها در امر آموزش و حتی برندسازی می توانند تا مدت های طولانی در حافظه کاربر باقی بمانند. موشن گرافیک می تواند با به حرکت درآوردن تصاویر گوناگون در صدم ثانیه، مفاهیم جالبی را به کاربران انتقال دهد. موشن گرافیک از گذشته تا به امروز مورد استفاده قرار گرفته است، ولی امروزه با اضافه شدن برخی از افکت های ویژه توانسته است مفاهیم مورد نظر کارفرما را به کاربران منتقل کند. در صنعت تبلیغات دیگر کمتر کسی می تواند با روش های معمول برندسازی بکند، چرا که این روزها به سبب گسترش دنیای دیجیتال بسیاری از افراد زمان زیادی را به دیدن ویدیو در یوتیوب، اینستاگرام و سایر شبکه های اجتماعی اختصاص می دهند که همین موضوع می تواند اهمیت استفاده از موشن گرافیک را چندین برابر کند. استفاده از موشن ها در صفحات سایت ها نیز سبب شده تا تعداد مراجعه کنندگان به سایت های مختلف نیز افزایش پیدا کند. 


 

 

 

تبلیغات موشن گرافیک ره جویان عدالت

یکی از نمونه کارهای شرکت همیاران در زمینه موشن گرافیک، گروه وکلای دادگستری ره جویان عدالت است که از سال 1397 همکاری در زمینه تبلیغات انجام شده و همچنان ادامه دارد.

تبلیغات موشن گرافیک ره جویان عدالت شامل تهیه سناریو، نریشن و ساخت موشن گرافیک است که هر پروژه طی مراحل مشخص و طبق روال انجام می شود.

تبلیغات موشن گرافیک بستنی جلاتو چوبیک

از دیگر مشتریان همیاران در زمینه تبلیغات و بازاریابی، برند بستنی جلاتو چوبیک است که از ابتدای شروع به کار تمامی امور از جمله طراحی وب سایت چوبیک، سئو و بهینه سازی، تولید محتوا برای وب سایت، مدیریت پیج اینستاگرام و تمامی شبکه های اجتماعی، ساخت موشن گرافیک و برند سازی چوبیک توسط تیم همیاران در حال انجام است.


 

موشن گرافیک چیست؟

تمامی افرادی که در صنعت تبلیغات فعالیت می کنند، با موشن گرافیک و تمامی مفاهیم مربوط به آن آشنا هستند. موشن گرافیک به ویدیوهای پویا و در حال حرکتی گفته می شود که این روزها در شبکه های اجتماعی از جمله اینستاگرام و یوتیوب به چشم می خورد. به طور کلی تمامی موشن ها با این هدف طراحی می شوند که مفاهیم خاصی را به کاربران انتقال بدهند. موشن در زبان فارسی به معنای پویا است کلمه موشن در کنار گرافیک به معنای تصاویر پویا است، که سبب شده از نظر بصری برای کاربران جذاب به نظر آید چرا که گرافیک های ثابت و ایستا به تنهایی نمی توانند حامل یک مفهوم خاص باشند، ولی موشن ها می توانند این امکان را به کاربر بدهند که در عرض چند دقیقه مفاهیم خاصی چون تبریک سال نو، تبریک تولد و معرفی یک برند خاص را انجام دهد. 

تعریف موشن گرافیک

موشن گرافیک به تصاویر پویا و متحرکی گفته می شود که توسط افرادی که به نرم افزارهایی خاصی چون فتوشاپ، افتر افکت و ایلاستریتور مسلط هستند، طراحی می شود. استفاده از چندین تصاویر گوناگون و کنار هم قرار دادن آن و از همه مهمتر ایجاد حرکت و پویایی و ارتباط میان تصاویر می تواند تعریف ساده ای از موشن گرافیک به شمار رود. استفاده از موشن گرافیک ها می تواند سبب شود تا افراد در مدت زمان کوتاهی با استفاده از تصاویر و طیف رنگی گسترده، پیام خود را از طریق افکت های ویژه ای به گوش کاربران برسانند. افرادی که در این حوزه کار می کنند باید در کنار داشتن یک ذهن خلاق به مهارت طراحی مسلط باشند، تا بتوانند به راحتی با اتود زدن و جان بخشیدن به شخصیت هایی که طراحی کرده اند، تصاویر پویای آن ها را به صورت ویدیو در کنار فاکتورهایی چون صدا و رنگ در بیاورند. 

موشن گرافیک تبلیغاتی برای چه افرادی مناسب است؟

این روزها پیشرفت های عصر تکنولوژی بر هیچ فردی پوشیده نبوده، و بسیاری از افراد که در صنایع مختلف کار می کنند، سعی می کنند تا با استفاده از انواع المان های تبلیغاتی به کسب و کار خود کمک کنند. موشن گرافیک تبلیغاتی می تواند برای افرادی که به تازگی کسب و کاری راه اندازی کرده اند، مناسب باشد. چرا که داشتن یک تیزر تبلیغاتی می تواند به افراد کمک کند تا به راحتی برند خود را معرفی کنند. استفاده از موشن ها برای تبلیغ برند خود می تواند این امکان را به شما بدهد که به سرعت معروف شوید و به یک برند جهانی تبدیل شوید. از گذشته تا به امروز بسیاری از برندها برای تبلیغ محصولات و خدمات خود از رسانه استفاده می کردند، پیام های بازرگانی یک از مصادیق مهم برای برندسازی از گذشته تا به امروز به شمار می رود. ولی بهتر است این را بدانید که پیام های بازرگانی هزینه های بسیار زیادی را به افراد تحمیل می کند، ولی استفاده از موشن گرافی در این روزها که همه افراد در شبکه های اجتماعی عضو هستند می تواند این امکان را به شما بدهد که معروف شوید.

موشن گرافیک رایگان را از کجا دریافت کنیم؟

اگر به دنبال موشن های رایگان هستید می توانید به راحتی با جستجو کردن در گوگل، موشن های رایگان را دانلود کرده و از آنها استفاده نمایید. همه ما بسیاری از مناسبت های خاص مانند عید نوروز، روز طبیعت، ماه مبارک رمضان، عید سعید فطر، و سایر اعیاد شیعیان برایمان حائز اهمیت بوده است. بنابراین شما می توانید به راحتی با جستجو کردن در موتور جستجو گوگل برای هر یک از مناسبت های خاص خود مانند سالگرد ازدواج خود، موشن گرافیک های زیبایی را دانلود کرده و آن را با عزیزان خود مشترک شوید. حال اگر قصد دارید خودتان دست به کار شوید و موشن گرافیک طراحی کنید، می توانید به راحتی با استفاده از موشن های رایگان موشن گرافیک مناسبتی خود را طراحی نمایید. 

موشن گرافیک آماده را از کجا تهیه کنیم؟

موشن گرافیک آماده می تواند این امکان را به شما بدهد که برای هرکدام از مناسبت های خود، یک ویدیو جذاب آماده کنید. حال برای اینکه بتوانید این ویدیوها را تهیه کنید، می توانید به راحتی از طریق جستجو کردن در موتور جستجو گوگل، برخی از موشن های آماده را که به صورت رایگان بوده را دانلود، و برخی دیگر که پولی هستند را با پرداخت هزینه مورد نظر آن خریداری نموده و با انجام دادن برخی تغییرات بر روی موشن گرافیک ها آن ها را برای مناسبت های خاص خود تولید نمایید. بسیاری از افرادی که در دنیای وب فعالیت می کنند تا حدودی با این پدیده آشنا بوده و سعی دارند تا از موشن گرافیک های آماده در صفحات سایت خود استفاده کنند، تا بتوانند به راحتی علاوه بر جذاب نمودن صفحات سایت خود به تبلیغات و از همه مهمتر افزایش دادن زمانی که کاربر در سایت آن ها است کمک کنند. استفاده از ویدیوها و تصاویر پویا در سایت ها سبب شده که کاربر به صورت ناخودآگاه جذب تصاویر شده و نرخ پرش از سایت ها به حداقل برسد. 

سئو و بهینه سازی

موشن گرافیک نوروز برای تبریک سال جدید

با رسیدن فصل بهار و آغاز عید نوروز بسیاری از افراد تلاش می کنند که به صورت خاصی سال نو را به عزیزان خود تبریک بگویید. بنابراین شما می توانید با استفاده از موشن گرافیک های نوروز، سال نو را به عزیزان خود تبریک بگویید. از موشن های نوروز می تواند در رسانه هایی چون تلویزیون ها و ساخت تیزرهای تبلیغاتی استفاده کرد. ساخت استیکرهای گوناگون نیز می تواند در حوزه موشن گرافیک باشد. استفاده از استیکرهای نوروزی نیز می تواند مصداق بارزی از این موشن ها به شمار برود. موشن گرافیک ماه رمضان نیز یکی دیگر از موشن هایی است که این روزها بسیاری از افراد برای تبلیغات خود در رسانه ها و دنیای وب از آنها استفاده می کنند. 

نمونه موشن گرافیک برای چه منظوری مورد استفاده قرار می گیرد؟

این روزها با پیشرفت عصر تکنولوژی بسیاری از افراد تلاش می کنند تا با داشتن یک سایت و تبلیغات در شبکه های اجتماعی برندسازی کنند. حال استفاده از انواع ویدیوها نیز می تواند این امکان را به افراد بدهد که به راحتی در سایت و شبکه های مجازی چون اینستاگرام برند خود را تبلیغ کنند. استفاده از موشن گرافیک ها در صفحات سایت ها سبب شده که کاربران زیادی وارد سایت شما شوند و از همه مهمتر در سایت شما مانده و از خدمات و محصولات شما استفاده نمایند. حال شما می توانید برای صفحات سایت خود از نمونه های مختلف موشن گرافیک ها استفاده کنید. برخی از افراد برای اینکه سرعت باز شدن صفحات سایت آن بالا نرود، سعی می کنند تا از موشن های ساده استفاده کنند. موشن ها می توانند با هدف توضیح هرگونه موضوعی تعریف شوند، بنابراین شما میتوانید برای هر یک از مناسبت های خاص از انواع موشن ها استفاده نمایید. برای داشتن یک موشن گرافیک جذاب داشتن یک سناریو می تواند سبب شود که شما به راحتی هر آنچه را که در نظر دارید به کاربران خود منتقل کنید. اگر بخواهیم به نمونه های مهم و جذاب موشن گرافیک اشاره کنیم، بهتر است به موشن های مجموعه ره جویان عدالت و چوبیک اشاره کنیم. موشن گرافیک سبب شده تا سایت مجموعه ره جویان عدالت که در زمینه مسائل حقوقی است، بیشتر از همیشه توسط کاربران و مراجعه کنندگان مشاهده شود. سایت چوبیک یکی از معروفترین سایت ها در خصوص خرید بستنی به صورت آنلاین است، که توانسته است با استفاده از موشن گرافیک مرتبط بر تعداد مشتریان خود بیفزاید. 

سفارش موشن گرافیک به چه صورت انجام می شود؟

بسیاری از افراد که این روزها از سایت های مختلف برای معرفی و کسب درآمد استفاده می کنند، سعی دارند تا با استفاده کردن از تمامی عناصر موجود در عصر تکنولوژی به برندسازی خود کمک های فراوانی کنند. بنابراین شما می توانید با ساخت موشن های گوناگون برای صفحات سایت و پیج های اینستاگرام خود، به راحتی مشتریان و کاربران فراوانی را به سمت سایت خود هدایت نمایید. حال اگر قصد دارید موشن گرافیک سفارش بدهید می توانید به راحتی از طریق جستجو کردن در موتور جستجو گوگل یکی از شناخته شده ترین مرکز ساخت موشن را انتخاب و به آنها سفارش بدهید. اگر قصد دارید تا برای شما موشن گرافیک طراحی شود بهتر است در ابتدا برای کسب و کار خود به صورت عامیانه متنی را تهیه کنید تا در بخش سناریو نویسی برای متن شما سناریویی تولید شود، در صورت تمایل می توانید لوگو مجموعه خود را نیز ارسال نمایید، تا از آن طریق با نمایش داده شدن لوگو شما در موشن گرافیک شما، برند و لوگو شما در خاطر همگان ثبت شود. موضوع برای موشن گرافیک توسط خود کارفرما انتخاب می شود. 

کدامیک از نرم افزارهای موشن گرافیک می تواند به ساخت یک ویدیو جذاب کمک کند؟ 

برای ساخت موشن گرافیک ها از نرم افزارهای متعددی در زمینه طراحی استفاده می شود. نرم افزار هایی چون فتوشاپ، افتر افکت، ایلوستریتور، پریمیر پرو و سینما فور دی استفاده می شود. تمامی این نرم افزارها به طراحان خلاق کمک می کند تا اتودهای طراحی شده خود را در فضای نرم افزار به صورت دو بعدی و سه بعدی رسم کرده و موشن گرافیک های جذابی را طراحی نمایند. تسلط داشتن بر تک تک این نرم افزارها می تواند به شما کمک کند تا آسان تر سناریو تولید شده را به تصویرهای پویا و متحرک تبدیل نمایید. تک تک این نرم افزارها می تواند به شما در انجام دادن کارهایی چون تدوین، مدلسازی و شبیه سازی کمک کند تا بتوانید هر سناریویی را به راحتی مدلسازی نمایید. موشن های طراحی شده در هریک از این نرم افزارها می تواند به صورت دوبعدی یا سه بعدی باشد. 

آموزش موشن گرافیک

این روزها موشن گرافیک به عنوان یکی از کارهایی به شمار می رود که بسیاری از افراد تمایل دارند تا با یادگیری آن از این طریق کسب درآمد کنند. بنابراین اگر قصد دارید موشن گرافیک را به طور کامل بیاموزید 

هزینه موشن گرافیک

هزینه موشن گرافیک به نوع کار و مدت زمان آن بستگی دارد و معمولا تا زیر یک دقیقه همان مبلغ یک دقیقه گرفته می شود و بیش از یک دقیقه بر اساس همان مقدار افزایش قیمت خواهیم داشت.