تبلت جدید کمپانی اپل به همراه قلم دیجیتال سه‌بعدی / به زودی

به گفته کارشناسان شرکت اپل، نسل جدید آی پد اپل مجهز به قلم دیجیتال سه‌بعدی می شود. کاربر این تبلت با قلم طراحی ساده کرده در نتیجه خروجی سه‌بعدی آن را می بیند.

این قلم دیجتال منحصر به فرد “آی پن” نام دارد، قلم دیجیتال اپل ویژگی‌های منحصربه‌فردی دارد، شایعات حاکی است این قلم ممکن است لوازم جانبی و جدا از بدنه اصلی آی پد نسل بعدی بنام «آی پد پرو» باشد. شرکت اپل جدیداً اختراع جدیدی برای قلم دیجیتال به ثبت رسانده و اگر همه چیز خوب پیش رود می‌توان به ظهور قریب‌الوقوع آی پن امیدوار بود.

بر اساس این گزارش ، این قلم به‌تنهایی کار می‌کند و با قابلیت هوشمند بودن و طراحی سه‌بعدی، می‌تواند روی هر سطح لمسی مورداستفاده قرار گیرد.

بنا بر نوشته اپل اینسایدر، اپل چند قلم دیجیتال را تست کرده و ممکن است در فصل دوم 2015 آی پد های جدید 12.2 اینچی و 12.9 اینچی را همراه با آی پن عرضه کند. دیلی‌میل نیز گزارش داده اپل 22 ثبت اختراع درباره قلم هوشمند خود انجام داده است.

این در حالی است که سال 2007 استیو جابز فقید گفته بود قلم را می‌خرند و کنار می‌گذارند و به همین خاطر با توسعه قلم دیجیتال مخالف بود اما امروز ممکن است این نظر توسط مدیران فعلی کنار گذاشته شود.