اجتناب از اشتباهات در طراحی وب سایت

در سری مقالات طراحی سایت به بایدهای طراحی اصولی سایت پرداختیم اما در این مقاله قصد داریم به بررسی اشتباهات و نحوه دوری از آنها در طراحی سایت استاندارد بپردازیم.

1-    مخاطبان هدف را همواره مد نظر قرار دهید

یکی از نکات مهم برای طراحی اصولی سایت این است که شما بدانید سایت خود را برای چه کسانی طراحی می کنید. مخاطبان هدف همیشه در اولویت تمام کارها و تلاشها روی سایت هستند و بایستی وب سایت را با توجه به علایق و نیاز آنها طراحی کرد. همچنین شما باید با طراحی اصولی سایت، نیازهای آنان را فراهم نموده و قبل از طراحی سایت، مشتریان بالقوه هدف خود را بشناسید.

2) از به کار بردن کلمات کم کاربرد و دشوار خودداری نمایید.

همیشه شما فرض را بر این بگذارید که مخاطبان شما هیچ شناختی نسبت به شما و حوزه فعالیت و خدمات شما ندارند ، پس آنها را با سخنان دست و پا شکسته، سخنان پیچیده و بی معنی، عبارات تخصصی و کلمات کلیشه ای بمباران نکنید. به آنچه که در نظر دارید نگاهی نزدیک و دقیق تر داشته باشید، سپس برای بازدیدکنندگان سایت خود با زبان ساده شرح دهید که دقیقاً چه کاری انجام می دهید و چه خدماتی به آنها ارائه می نمایید.

 3) روی محتوای پویا و جدید مانور دهید

امروزه محتوا نقش بسیار مهمی را در طراحی اصولی سایت ایفا می کند. خصوصاً این مسئله در تغییرات الگوریتم های گوگل هم نقش اساسی داشته است. به همین علت شما باید محتوایی جدید و مناسب داشته باشید. با بروز رسانی مستمر محتوای سایت می توانید رنکینگ سایت خود را افزایش دهید. پس در هر وب سایتی که طراحی می کنید، یک قسمت اخبار و یا Blog در نظر بگیرید.

4) از طراحی flash دوری کنید / flash به طور کامل منسوخ شده

همچنان میبینیم که بعضی از وب سایت ها از فایلهای Flash استفاده میکنند، غافل از این که استفاده از فلش یک اشتباه بزرگ در طراحی سایت می باشد.

 فایل هایFlash ، می توانند ضربه بزرگی به روند فروش کلی سایت بزنند. یک دلیل این است که دستگاه های کوچک مانند موبایل ها، فایل های Flash را پشتیبانی نکرده و قالبیت خواندن آنهارا ندارند. این در حالی است که حجم ترافیک قابل توجهی از این طریق به سایت ها می آید و این خود دلیلی است اساسی برای استفاده نکردن از فایل های Flash.

دلیل دیگر این که محتوای فایل های Flash توسط کرولرهای موتورهای جستجو همچون گوگل و یاهو خوانده نمی شوند(اصطلاحاً کرول نمی شنود) و به همین دلیل بهره وری سایت را با مشکل مواجه کرده و شما را از آن هدفی که انتظار داشتید (منظورافزایش ترافیک و رنکینگ سایت) دور خواهد کرد.

در این مقاله سعی شد تا به کارهایی که باید در طراحی اصولی سایت از آنها دوری کرد بپردازیم.

امید است با رعایت اصول طراحی سایت بتوانید در دنیای مجازی ثابت قدم و موفق به کسب و کار خود بپردازید.

با سپاس از توجه شما

شرکت طراحی وب سایت همیاران