طراحی سایت با اصول و روشهای کارآمد

همانطور که میدانید امروزه به دلیل استفاده روز افزون از وب سایت ها و افزایش سطح آگاهی کاربران، تنها به ظاهر زیبای وب سایت نمی توان اکتفا کرد و انتظار کاربران نیز فراتر از اینها می باشد. طراحی سایت ها باید به شکل کاربردی تر، با عملکردی بهتر و جذاب تر باشد، به نحوی که بتوانید با در نظر گرفتن انتظارات مخاطبان، اطلاعات ارزشمندی را به موتور های جستجو و کاربران ارائه نمایید. اما متأسفانه هر وب سایتی این کار را به درستی انجام نمی دهد. برای جلوگیری از این اشتباهات در یک نگاه کلی، به بررسی اصول طراحی سایت کارآمد و ناکارآمد خواهیم پرداخت.

هدف اصلی هر سایتی ارائه اطلاعات است، به عبارت دیگر، یک سایت خوب باید اطلاعات ضروری را با روشی مؤثر و با دستیابی آسان ارائه دهد، که البته این کار با یک سیستم مسیر یابی مؤثر، بدون نیاز به جستجوی طولانی مدت در وب سایت و صفحات مختلف امکان پذیر خواهد بود. هسته اصلی فرآیند طراحی سایت، باید تصمیم گیری کنند که کاربران چه چیزی را انتظار دارند در سایت بیابند.

یکی از اصول طراحی سایت استفاده معمول از جلوه های بصری و تصویری است که افزایش جذابیت سایت را بالا می برد و در مجموع، تفکری درست از برند شما را به نمایش می گذارد.

وب سایت های نامناسب به جای توجه به کارایی، تمایل به استفاده از انیمیشن های متحرک دارند که به کثرت هم دیده می شوند. در حالی که کاربران و اعضای سایت ممکن است از این جلوه های بصری زیبا لذت ببرند، اما همیشه با کمبود سرعت و تاخیر در لود شدن سایت مواجه هستند و همواره برای دستیابی به محتوای موردنظر متحمل دردسر های زیادی خواهند شد. این سایت ها به نیاز کاربران فکر نمی کنند و حتی کاربران نهایی را هم در نظر نمی گیرند و همواره وب سایت های زیادی قربانی طراحی نا کارا می شوند. جستجوی کاربران میان صفحات پر از اطلاعات به مدت طولانی برای یافتن جواب سوال های خود با این همه رقابتی که در دنیای مجازی وجود دارد، می تواند وب سایت شما را به دام بیندازد.

 طراحی سایت ناکارآمد و ضعیف در بهترین وضعیت می تواند خشم بر انگیز و نامناسب باشد و در بد ترین وضعیت می تواند در تصمیم گیری های بازدید کنندگان سایتتان تأثیرات منفی داشته باشد و در نهایت باعث فرار کاربران از وب سایت شما و گشتن به دنبال سایتی دیگر شود.

 در نهایت از مطالب فوق به این نتیجه می رسیم که اولا اطلاعات خو در رابطه با اصول طراحی سایت کارآمد کامل کنید، ثانیاً آنها را به درستی و به طور کامل به در طراحی سایت به کار ببرید. در این صورت می توانید به کاربران خود خدمات ارزنده ای را ارائه دهید.