هاست رایگان

هاست (host) رایگان که نام دیگر آن فضای میزبانی رایگان است، نوعی سرویس میزبانی تحت شبکه وب است که به صورت رایگان در اختیار کاربران متقاضی قرار می گیرد و اکثراً توسط هزینه ناچیز تبلیغات نگهداری و پشتیبانی می‌شود.

سرورهای ارائه دهنده

به طور کلی نحوه کار سرورهای میزبانی هاست این است که محتوا و بانک اطلاعاتی و همچنین کدهای وب سایت شما باید بر روی یک کامپیوتر میزبان که به صورت بیست و چهار ساعت به اینترنت متصل است قرار بگیرد تا کاربران اینترنتی بتوانند در هر زمان و مکان به آن دسترسی داشته باشند که این امر نیازمند تیم پشتیبانی و تجهیزات سخت افزاری قوی می باشد که کیفیت مطلوب این امکانات، ارتباط مستقیم با بودجه آن شرکت دارد.

هاست رایگان یک ریسک منفی

بر اساس نکات فوق قرار دادن وب سایت روی یک فضای میزبانی رایگان و حتی ارزان کار معقولانه ای نیست و هر لحظه امکان از کارافتادن یا به اصطلاح Down شدن وب سایت شما وجود دارد. چراکه معمولاً این سرویس ها به دلیل کمبود بودجه و هزینه های بالای نگهداری سرورها به خوبی پشتیبانی نمی شوند و هیچگونه تعهدی جهت برقرار بودن شبانه روزی وب سایت ها به کاربرانشان نمی دهند.

پیشنهاد تیم فنی همیاران

پیشنهاد تیم پشتیبانی فنی شرکت همیاران به شما این است که با هزینه ناچیز سالیانه برقرار بودن وب سایت خود را تضمین کنید و منافع شخصی ، شرکت و سازمان خود را به خطر نیندازید و دیگر نگران وضعیت برقرار بودن وب سایت خود نباشید.