چگونه سایتی زیبا طراحی کنیم؟ / جلوه های بصری در طراحی سایت

در این مقاله به اهمیت و ارزش وقت گذاشتن برای گرافیک سایت و خلاقیت در طراحی گرافیک می پردازیم.
در طراحی وب سایت و محبوب کردن آن در بین کاربران، هر چقدر هم که در زمینه سئو وقت بگذارید و هزینه مالی نیز کنید، اگر وب سایت شما از نظر گرافیک کیفیت لازم را نداشته باشد، تلاشهای شما نتیجه مطلوبی نخواهد داشت و این مدیر وب سایت است که ضرر خواهد کرد.
درحالی که اگر در طراحی سایت به گرافیک و جلوه های بصری اهمیت دهید و به موازات آن کار سئو و محتوای آن را به درستی انجام دهید، در پایان نتیجه خوبی خواهید گرفت.
ترافیک سایت یکی از موضوعاتی است که ارتباط مستقیم با طراحی وب سایت با گرافیک زیبا دارد.
طراحی گرافیک ، بهینه سازی و محتوای با کیفیت، برای افزایش بازدیدکنندگان و تبدیل آنان به مشتریان و خریداران، ضرورتی انکار ناپذیر است.
صرف زمان ، انرژی و هزینه برای افزایش ترافیک سایت ضروری است. اما تلاشی که هدفمند نباشد نتیجه مطلوبی نیز نخواهد داشت، نتیجه مطلوب، نیازمند رعایت نکات طراحی گرافیکی و ساختاری است. غیر از این، تلاش شما برای جذب کاربران و ترافیک سایتی که نه از نظر گرافیک جذابیتی دارد و نه از نظر ساختار استاندارد لازم را ندارد، مطمئناً نمی تواند نتیجه مطلوبی را به دست آورد.
این که شما صرفاً کاربران را به سایت خود هدایت کنید، کافی نسیت. اگر طراحی سایت از گرافیک مطلوب و مناسب فعالیت شما بهره مند نباشد، بازدیدکنندگان در همان ثانیه های اولیه سایت شما را ترک خواهند کرد. زیرا به دلیل جذاب نبودن طراحی سایت شما و یا شلختگی و درهم و برهم بودن آن، کاربران و بازدیدکنندکان را گیج می کند. در این صورت تمامی این نکات منفی، باعث افزایش Bounce Rate سایت شما می شود.
درصد بازدیدهای تک صفحه ای (Bounce Rate):
درصد بازدیدهای تک صفحه ای یعنی زمانی که کاربری به هر طریقی به سایت شما هدایت می شود و وارد سایت شما می شود و بلافاصله از همان صفحه ای که وارد شده، بدون هیچ کلیک و تعاملی با وب سایت، آن را ترک می کند، Bounce Rate افزایش می یابد.
به دلیل اهمیت بالای این نکته، باز هم آن را تکرار می کنیم:
اگر وب سایت شما طراحی گرافیکی مناسب نداشته باشد و از تنها عامل کلیدی و اصلی در طراحی سایت پیروی نکند، تمام تلاش شما برای افزایش ترافیک سایت، به هدر خواهد رفت.
اما تنها عامل کلیدی و مهمی که به آن اشاره شد چیست؟
سادگی هنگامی که میخواهید تأثیر اولیه سایت شما بر روی بازدیدکنندگان مثبت باشد و نام تجاری شما در ذهنشان بماند، برند خود را قوی و استوار نشان دهید.
به عنوان مثال،  وب سایت شرکت Apple، از فضای سفید و خالی بیشتری در سایت خود استفاده کرده. در عوض سایت را با عکس های بزرگ که به همراه متن های کوتاه مزین شده اند را به نمایش در آورده.
مهم ترین مسئله ای که باید هنگام طراحی سایت به یاد داشته باشید، تناسب و هم ترازی متن است. یعنی طوری محتوا را ایجاد کنید که بتواند به راحتی و به سادگی، پیغام را به مخاطبانتان برساند.
در ادامه به توضیح اینکه چطور وب سایتی طراحی و راه اندازی کنید که بتواند در عین سادگی، به خوبی پیام اصلی شما را برساند و بازدید کنندگان را جذب کند، مطالبی را ارئه خواهیم کرد.

امیدواریم این مقاله مورد توجه شما کاربر عزیز قرار گرفته باشد.
تهیه و تنظیم : روابط عمومی طراحی سایت همیاران.