چگونه بازدید سایت خود را افزایش دهیم؟

وقتی شما یک وبسایت یا وبلاگ می سازید ، حال مهمترین و بیشترین دقدقه شما آمار بازدید آن است که چگونه و چطور به یک آمار بازدید مطلوب دست پیدا کنید.

امروزه بهینه سازی وب سایت فرآیندی بسیار ارزشمند به شمار می آید که با یک بهینه سازی مناسب آمار بازدید وب سایت شما به طور چشم گیری افزایش می یابد و سرانجام کاربرانی که به دنبال مطالب موردنظر خود جستجو می کنند به وب سایت شما راهنمائی می شوند و بیشترین بازدهی را نسبت به دیگر روشهای تبلیغاتی فراهم می کند.
از طرفی، به دلیل اینکه کاربران دقیقا به دنبال محصول و یا خدماتی هستند که شما سایت خود را برای آن بهینه سازی کرده اید در این روش شما کاربران هدفمند را به سایت خود راهنمایی می کنید و در واقع بیشترین بازدهی را به ازای بازدیدکنندگان سایت بدست خواهید آورد.

در این مقاله به نکاتی کلیدی برای افزایش بازدید وب سایت اشاره خواهیم کرد که بعد از انجام آنها شاهد تغییرات چشم گیر در بازدید وب سایت خود خواهید شد.

ابتدا به موتورهای جستجو می پردازیم که الگوریتم های کاری آنها چیست و چه وب سایتهایی را در رتبه های بالاتر قرار می دهند.

موتورهای جستجوگر که مهمترین آنها (google , yahoo , bing) می باشد ، از روشهای جستجوی (search engine) نسبتاً متفاوتی برای ایندکس کردن (ثبت کردن)  صفحات وب سایتها استفاده می کنند.

نزیدک به 85 در صد کاربران ایرانی از جستجوگر google استفاده می کنند و همینطور در جهان گوگل بیتشرین جستجورا به خود اختصاص می دهد ، بنابراین ما هم بیشتر روی این جستجوگر تمرکز می کنیم.

گوگل برای رتبه بندی وب سایتها با مشکلات متعددی مواجه است که دلیل اصلی آن وب سایتهایی هستند که بجای تولید مطالب و محتوا به کپی برداری از دیگر وب سایتها مشغول هستند که در اینجا حق وب سایتی که خود مطلب را تولید کرده و از هیچ منبعی کپی برداری نکرده، ضایع می شود. مهندسین گوگل برای جلوگیری از چنین اتفاقی و حذف وب سایتهای جعلی، الگوریتمهایی را طراحی و پیاده سازی نموده اند که هر چند وقت یک بار ارتقاء داده می شود و نسبت به قبل عملکرد بهتری پیدا می کند.

این الگوریتم ها عبارتند از : پاندا (Panda ) پنگوئن (Penguin ) و مرغ مگس خوار (Hummingbird)که شرح ورش کاری این الگوریتم ها یک مقاله جداگانه را می طلبد.

بریم سر اصل مطلب…

روش اول و بهترین روش : ثبت محتوای جدید و معتبر

در این روش شما مطالب جدید در وب سایت خود وارد می کنید بدون اینکه از جای دیگری کپی برداری کنید.

و این محتوا بهتر است بیش از 300 کلمه و ترجیحاً 1500 کلمه به بالا باشد.

سعی کنید هر قسمت از محتوا که نیاز به توضیحات دارد را به یک مطلب که در وب سایت خود دارید یا به یک مطلب مرتبط، خارج از وب سایت خود لینک دهید. این لینک ها تاثیر خوبی در امتیاز دهی دارند.

روش دوم بک لینک واقعی! : لینک های خارجی معتبر

در این روش که مرتبط با مطالب معتبر نیز هست ، شما باید مطلاب قوی بنویسید که دیگران در وب سایتهای خود به آن لینک دهند و یا اگر قصد گرفتن بک لینک دارید، باید این بک لینکها در وب سایتهایی با رنک بالای 3 باشند و حداقل 6 ماه لینک شما در آن منبع باقی بماند.

سعی کنید در هر مطلب که می نویسید حداقل یک لینک به صفح اصلی وب سایت خود بدهید.

توجه داشته باشید که لینکهای زیاد از یک مطلب به یک صفحه داخلی یا خارجی تاثیر منفی در امتیاز آن مطلب خواهد گذاشت.

روش سوم انتخاب کلمات کلیدی : متاتگ های را نادیده نگیرید

همه صفحاتی که تولید می شوند می توانند بخش به عنوان توضیحات داشته باشند که به آن تگ تو ضیحات (description) گفته می شود.

این بخش برای زمانی است که موتورهای جستجو نتوانند محتوای شما را به درستی تشخیص دهند و در آن زمان به این قسمت مراجعه می کنند و طبق آن صفحه شما را ثبت می کنند.

تگ توضیحات باید برای  هر صفحه و هر مطلب جداگانه تعریف شود تا موتورهای جستجو بتوانند به درستی کار خود را انجام دهند. غیر از این وقتی آدرس مطلب شما در موتور جستو ظاهر می شود محتوای این تگ به نمایش گذاشته می شود که بهتر است مطابق با جستجوی کاربر باشد.

ادامه دارد…

تا اینجا مطالب مهم در خصوص اینکه چگونه بازدید وب سایت یا وبلاگ خود را افزایش دهیم را با هم خواندیم. در آینده نزدیک نکاتی که نباید برای افزایش آمار بازدید استفاده کرد را برایتان اضافه خواهیم کرد.

با تشکر از حسن انتخاب شما