اهمیت صفحه ارتباط با ما در طراحی سایت

در طراحی سایت صفحه “تماس با ما” مانند صفحه درباره ما یا تاریخچه شرکت، از اهمیت بسیاری برخوردار است. در حقیقت صفحه تماس با ما می تواند مهم ترین صفحه یک وب سایت به حساب بیاید.

اهمیت اطلاعات ارتباطی به قدری است که حتی اگر تمامی صفحات و قسمت های سایت، شما را به رسیدن به اهداف کمک کنند، ولی اطلاعات ارتباطی، ناقص باشد و کاربران قادر نباشند با شما ارتباط برقرار کنند، شما بیش از 50 درصد اعتبارات خود را نزد کاربران و مشتریانتان از دست خواهید داد.

در بعضی از وب سایتها دیده می شود که در این مسئله افراط و یا تفریط دارند. یعنی یا به سختی می توان به اطلاعات ارتباطی دست پیدا کرد و یا عکس این مسئله که در هر جا نگاه می کنی اطلاعات ارتباطی بیش از حد نیاز و تکراری دیده می شود.

بازدیدکنندگان سایت باید قادر باشند تا به راحتی لینکی از صفحه تماس با ما در سایت شما پیدا کنند. این لینک باید در تمامی صفحات آشکار و قابل رؤیت باشد؛ به هیچ عنوان آن ها را برای به دست آوردن اطلاعات ارتباطی مجبور به جستجو نکنید، این اطلاعات باید به راحتی در دسترس باشد.

کسب و کارهای بزرگتر در طراحی سایت خود باید اطلاعات ارتباطی هر بخش و هر دپارتمان را در خود جای دهند. همانند بخش های خدمات مشتریان، پشتیبانی تکنولوژی، سؤالات، اطلاعات کلی، عضویت و غیره. همچنین شما باید اطلاعات ارتباطی افراد خاص مثل مدیر عامل، افسر ارشد اطلاعات و … را هم در این لیست بیاورید.

در صفحه ارتباط با ما هرگز تبلیغ نکنید. این صفحه باید خالی از هر گونه پیام بازرگانی و تبلیغات باشد، این صفحه باید توجه و تمرکز کاربران را به اطلاعات ارتباطی داخل آن محدود نماید.

در طراحی سایت از پرکردن صفحه ارتباط باما با اطلاعات غیر ضروری خودداری کنید، هر چه ساده تر باشد بهتر و شکیل تر است. اطلاعاتی را ارائه دهید که بازدیدکنندگان سایت به آن نیاز دارند و همه گزینه های ضروری را شامل شود. این امر تضمین می کند که صفحه تماس با ما در سایت شما به شکل کارآمدتر با مشتریان و بازدیدکنندگان ارتباط برقرار می کند.

رعایت آیتم های فوق در طراحی سایت و همچنین ارتباط مناسب با بازدید کنندگان، شما را به اهدافتان نزدیک تر خواهد نمود.

با سپاس از توجه شما

شرکت طراحی وب سایت همیاران