ورود ایران به بازار جهانی بازی‌ سازی در جشنواره بازی‌های مستقل

مدیرکارگاه اطلاع رسانی نخستین جشنواره بازی‌سازان مستقل تهران طی نشست خبری در این جشنواره از پیوستن ایران به انجمن بین المللی بازی‌سازان خبر داد و گفت: جشنواره بازی‌سازان مستقل تهران از فردا 27 بهمن ماه 1393 به مدت سه روز در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌گردد.

به گزارش همیاران، به نقل از روابط عمومی بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای، در این نشست خبری که امروز ۲۶ بهمن ماه در بنیاد ملی بازی های رایانه‌ای برگزار شد، رسولی مدیر کارگروه اطلاع رسانی جشنواره با بیان اینکه ایران به انجمن بین المللی بازی سازان رایانه‌ای پیوسته است، افزود: با این اتفاق خوب و مهم ما به یک شبکه بزرگ جهانی تکنولوژی روز می‌پیوندیم و این مساله می تواند فقر ما را در زمینه آموزش تا اندازه‌ای جبران کند چراکه ما با پیوستن به این انجمن می توانیم با دانشگاه‌های خارجی در ارتباط باشیم.

حسین حسینیان دبیر جشنواره بازی سازان مستقل رایانه‌ای نیز به شعار جشنواره اشاره کردو توضیح داد:” آموزش، ارتباط و پیشرفت” شعار این جشنواره است و قرار است در کارگاه‌های آموزشی از بهترین اساتید در حوزه گیم برای آموزش بازی سازان مستقل رایانه‌ای استفاده شود .

وی در ادامه عنوان کرد: این جشنواره فرصتی است برای معرفی بازی سازهای مستقل که هر کدام جدگانه در گوشه ای فعالیت می کنند. این جشنواره فرصتی خوبی است که هم بازی سازها همدیگر را بشناسند و هم ناشران داخلی با بازی سازها و بازی ها آشنا شوند.

دبیر جشنواره بازی سازان مستقل رایانه ای افزود: تاکنون ۲۵۰ نفر در این جشنواره شرکت نموده اند. افتتاحیه جشنواره فردا ۲۷ بهمن ساعت ۱۸ در فرهنگسرای اندیشه برگزار می شود. ۱۲ کارگاه در طول جشنواره برپا می شود . همچنین بهترین بازی سازان مستقل از دیدگاه های مختلف مانند قصه، خلاقیت، موسیقی و… انتخاب می شوند و آموزش و ارتباط هدف اصلی این جشنواره است.

دبیر نخستین جشنواره بازی‌سازان مستقل تهران گفت: ما در حال برداشتن اولین قدم ها هستیم با توجه به اینکه بازی ها، بازی های بومی است امیدوارم استقبال خوبی از این بازی ها شود گرچه بازار ایران بسیار ضعیف است .

حسینیان به جوایزجشنوراه اشاره کردو گفت: جوایز جشنواره بازی‌سازان مستقل تهران شامل “بهترین طراحی صدا و موسیقی ۳ میلیون تومان”، “بهترین طراحی گرافیگی ۳ میلیون تومان”، “بهترین طراحی بازی ۳ میلیون تومان”، “بهترین روایت قصه ۳ میلیون تومان”، “نوآورانه ترین بازی ۴ میلیون تومان” و”بهترین بازی مستقل ایران ۵ میلیون تومان” است اما جایزه اصلی که از سوی بنیاد ملی بازی های رایانه ای به برگزیدگان تعلق می گیرد تلاش بنیاد برای حضور بازی ها در بازارهای خارجی و ارتباط با ناشران داخلی و خارجی است.

متین ایزدی مدیر کارگروه آموزشی جشنواره بازی سازان مستقل رایانه ای تهران نیز به عنوان کارگاه های آموزشی که برگزار می شود اشاره و گفت: کالبدشکافی بازی های موفق، “ارزش های فرازمینی”، “خیابان خونین” همچنین “کارگاه هنر دیجیتال در بازی های مستقل”، “گیم بهتر است یا ثروت” که در ارتباط با تجاری سازی بازی های رایانه ای است عنوان کارگاه های آموزشی است که در طول جشنواره برگزار می شود.

گفتنی است، نخستین جشنواره بازی‌های مستقل تهران ۲۷ بهمن تا اول اسفند در فرهنگسرای اندیشه برگزار می‌شود.