اساس وب سایتهای خبری و متکی بودن آنها بر موتورهای جستجو

امروزه با وجود گسترش فناوری که شامل نرم افزار ها و سخت افزارهای مختلف می شود، شاهد رشد روز افزون سرعت انعکاس خبر در سراسر جهان هستیم.

در حالی که در گذشته چنین نبود و زمانی یک خبر مهم می شنیدیم که مربوط به چند روز گذشته بود و دیگر ارزش اصلی خود را از دست داده بود.

حال با گسترش شبکه جهانی اینترنت و همچنین زیرساخت های آن که مهمترین دستاورد آن فراگیری و سرعت اینترنت نسبت به قبل است.

در کنار شبکه جهانی ، شبکه های اجتماعی که از دیگر روش های اطلاع رسانی و باخبر شدن از وقایع دنیا در عصر امروزی به شمار می رود.

سایتها خبری که امروز شاهد آنها هستیم به سرعت اخبار را در اینترنت منتشر می کنند و از جمله می توان به خبر آنلاین ، مهر نیوز و روپل که یک سایت خبر کامل است اشاره کرد.

به گزارش شرکت همیاران ، این سایتها که اصولا اطلاعات را توسط نیروی های خبره خبرنگار تولید می کنند، از اعتبار بیشتری میان مردم ،نسبت به دیگر وب سایتها که فقط کار آنها کپی برداری خبر و بازنشر آنها از دیگر وب سایتها است.

وب سایتهای خبری معتبر که پیش تر به آنها اشاره شد، یکی از مهمترین علل رشد آنها طراحی وب سایتی سبک و کاربردی است که با توجه به صبر و حوصله کابران اینترنتی از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند.

در بین سایتهای خبری پایگاه هایی دیده می شود که به سرعت اخبار را از روی وب سایتهای خبری گرفته و بازنشر می کنند، چنین وبسایتهایی بدون در اختیار داشتن خبرنگار و نیروی انسانی و تنها با نرم افزارهایی که در سالهای اخیر طراحی و پیاده سازی شده این کار را انجام می دهند و تا بحال از شانس خوبشان توسط موتور جستجوی گوگل فیلتر نشده اند.

چرا که طبق قوانین شرکت گوگل کپی برداری محتوا از روی دیگر وب سایتها خلاف قوانین این شرکت است و در نهایت محکوم به حذف از لیست جستجوی گوگل برای همیشه هستند.

ورزشی ، سرمایه گذاری ، اخبار