قوی ترین گیمر دنیا با سالی سه میلیارد تومن درآمد

شاید شما هم تا بحال به غیر از شغل های معمول که اطرافتان وجود دارد به شغلی که هم هیجان داشته باشد هم درآمد بالا فکر کرده باشید! در این گزارش به یک نوع کسب درآمد عجیب می پردازیم.

به گزارش شرکت طراحی وب سایت همیاران به نقل از دریچه فناوری اطلاعات؛ میخواهیم امروز به شما شغلی را معرفی کنیم که اگر توجه کنید شاید باورش کمی برایتان سخت باشد که این کار یک شغل است. نام این شغل گیمر است.

اگر شماهم در لیگهای جهانی بازی های ویدیویی، بازی میکنید و از این روش کسب در آمد می‌کنید یا چنین قصدی دارید، شاید در ابتدا عجیب به نظر بیاید این کار برایتان بیهوده بنظر بیاید.

اما اگر درآمد سالانه این شغل جذاب رابدانید قطعا نظرتان تغییر میکند.

گیمر بازی معروف “ندای وظیفه” (call of duty) سالانه یک میلیون دلار معادل سه میلیارد تومان درآمد دارد.

نام این جوان مت هاگ است و تنها ۲۲ سال سن دارد.

mat-hag (2)

mathag یک از بهترین گیمرهای بازی call of duty یا ندای وظیفه است؛ این جوان ۲۲ ساله در حال حاضر عضو تیم optic gamin است که در لیگ mlg در رده های بزرگسالان قرار دارد. تیمی که شرکت red bull آن را پشتیبانی می کند.

گفتنی است قبل از آن که مت وارد دنیای گیم و یا همان بازی های رایانه ای شود؛ به مدت ۳ سال در یک از شعب رستوران مک دونالد کار میکرد. شاید او حتی تصور نمی‌کرد از این کار در آمدی یک میلیون دلاری کسب کند.

 

در همان زمان بود که جیسون آشتون که در زمینه ورزش و تکنولوژی فعالیت می‌کرد این جوان را زیر نظر گرفت تا تاثیر بازی های رایانه ای را بر ذهن او بررسی کند و میشود گفت این اتفاق کلید اقبال او بود.

تمرینات وپشت کار مت خیلی زود او را به یکی از ستاره های بزرگ بازی های ویدیویی تبدیل کرد و اسپانسر های زیادی راجذب خود کرد او هم اکنون سالیانه تنها از صفحه شخصی اش در یو تیوب ۷۰۰ هزار دلار در آمد دارد و با تمامی مبالغی که از اسپانسر دریافت می‌کند در آمد سالیانه او به حدود یک میلیون دلار می‌رسد.

البته اگر شما هم به این شغل جذاب و البته حرفه ای علاقه دارید باید بدانید مت کار عجیب و غریبی نکرده و شما هم از کشور ایران میتوانید در مسابقات جهانی گیم شرکت کنید و خود را مطرح کنید؛ برای مثال:

چندی پیش نوید برهانی نماینده ایران در بازی های ویدیویی فیفا توانست مقام اول را کسب کند.