قوی ترین گیمر دنیا با سالی سه میلیارد تومن درآمد

شاید شما هم تا بحال به غير از شغل هاي معمول كه اطرافتان وجود دارد به شغلي كه هم هيجان داشته باشد هم درآمد بالا فكر کرده باشید! در این گزارش به یک نوع کسب درآمد عجیب می پردازیم.

به گزارش شرکت طراحی وب سایت همیاران به نقل از دریچه فناوری اطلاعات؛ ميخواهيم امروز به شما شغلی را معرفی كنيم كه اگر توجه کنید شاید باورش کمی برایتان سخت باشد كه اين كار يك شغل است. نام این شغل گیمر است.

اگر شماهم در ليگهای جهانی بازی هاي ويديويي، بازي ميكنيد و از اين روش كسب در آمد مي‌كنيد یا چنین قصدی دارید، شايد در ابتدا عجیب به نظر بیاید اين كار برایتان بيهوده بنظر بیاید.

اما اگر درآمد سالانه اين شغل جذاب رابدانيد قطعا نظرتان تغییر میکند.

گيمر بازي معروف “ندای وظیفه” (call of duty) سالانه يك ميليون دلار معادل سه میلیارد تومان درآمد دارد.

نام اين جوان مت هاگ است و تنها 22 سال سن دارد.

mat-hag (2)

mathag يك از بهترين گيمرهاي بازي call of duty يا نداي وظيفه است؛ این جوان 22 ساله در حال حاضر عضو تيم optic gamin است كه در ليگ mlg در رده هاي بزرگسالان قرار دارد. تیمی که شركت red bull آن را پشتیبانی می کند.

گفتنی است قبل از آن كه مت وارد دنیای گیم و یا همان بازي هاي رايانه اي شود؛ به مدت 3 سال در یک از شعب رستوران مك دونالد كار ميكرد. شايد او حتی تصور نمي‌كرد از اين كار در آمدي يك ميليون دلاري کسب کند.

 

در همان زمان بود که جيسون آشتون كه در زمينه ورزش و تكنولوژي فعاليت مي‌كرد این جوان را زير نظر گرفت تا تاثير بازي هاي رایانه ای را بر ذهن او بررسي كند و میشود گفت این اتفاق کلید اقبال او بود.

تمرينات وپشت كار مت خيلي زود او را به يكي از ستاره هاي بزرگ بازي هاي ويديويي تبديل كرد و اسپانسر هاي زيادي راجذب خود كرد او هم اکنون ساليانه تنها از صفحه شخصي اش در يو تيوب 700 هزار دلار در آمد دارد و با تمامي مبالغي كه از اسپانسر دريافت مي‌كند در آمد ساليانه او به حدود يك ميليون دلار مي‌رسد.

البته اگر شما هم به این شغل جذاب و البته حرفه ای علاقه دارید باید بدانید مت کار عجیب و غریبی نکرده و شما هم از کشور ایران میتوانید در مسابقات جهانی گیم شرکت کنید و خود را مطرح کنید؛ برای مثال:

چندی پیش نويد برهاني نماينده ايران در بازي هاي ويديويي فيفا توانست مقام اول را كسب كند.