وردپرس محبوب ترین سیستم مدیریت محتوا

هنگامی که در خصوص استفاده از سیستم مدیریت محتوا (CMS) صحبت می کنیم انتخاب های دیگری نیز برای مدیریت محتوا وجود دارد. و انتخاب شما بر اساس پاسخ به سولات شما مشخص می گردد. به طور مثال، کدام سیستم مدیریت محتوا برای وب سایت ما مناسب تر است؟ چرا فقط از یک سیستم مدیریت محتوا استفاده کنیم؟ و چرا یک سیستم مدیریت محتوا را به دیگری ترجیح دهیم.

شرکت همیاران تحقیقات را برای سهولت در روند کار شما انجام داده ایم و در نهایت به نتیجه ای رسیده ایم. در این مقاله به پنج دلیل اصلی جهت استفاده از وردپرس اشاره کرده ایم .

1- متن باز و رایگان بودن وردپرس

وردپرس رایگان است. این سیستم مدیریت محتوا دائماً آپدیت می شود و با عرضه نسخه های جدیدتر می توانید نسخه وردپرس سایت خود را به آخرین نسخه ارتقاء دهید و این کار با رجوع به کنترل پنل انجام شدنی است. همچنین برای دانلود آخرین نسخه این سیستم می توانید به سایت http://wordpress.org مراجعه نمایید.

2 – محبوبیت و گسترش روز افزون وردپرس

wordpress توسط مدیران وب سایتهای بسیاری در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد و توسعه دهندگان، طراحان و برنامه نویسان بسیاری در حال فعالیت و توسعه این سیستم مدیریت محتوا هستند. مطالب کمک آموزشی این سیستم در فضای اینترنت کم نیست و با توجه به توسعه دهندگان بسیار این نرم افزار تحت وب قابلیت های رایگان بسیاری برای آن در نظر گرفته اند که به آسانی می توان بر روی سایت وردپرسی خود نصب کنید.

3 – سهولت و سادگی کار با وردپرس

سیستم وردپرس نسبتاً پیچیده است ولی استفاده از آن اتفاقاً ساده است. وردپرس از سایر سیستم های مدیریت محتوای هم نظیر خود ساده تر است به طوری که کاربران بسیاری در راه اندازی وب سایت خود از آن استفاده می کنند و تا کنون بیش از 75 میلیون وب سایت وردپرسی در فضای وب موجود است. شایان ذکر است، با وجود سادگی پنل کاربری، سیستم نرم افزاری آن امکان پیاده سازی سایت های پیچیده تر به توسعه دهندگان و برنامه نویسان وب می دهد.

4 – تشخیص نقاط ضعف توسط خود کاربران وردپرس

هر روزه طرفداران این سیستم در فضای اینترنت آن را بررسی نموده و نقاط ضعف و مشکلات این سیستم مدیریت محتوا به خوبی شناخته می شود. در این میان تیم های متخصصی نیز برای رفع مشکلات این نرم افزار وجود دارد که به محض اعلام باگ (مشکل) جدید آن را در نسخه بعدی رفع می کنند.

5 – قابلیت نصب پلاگین و ارتقاء وردپرس

خود وردپرس به تنهایی شامل امکانات بسیاری برای راه اندازی وب سایت است اما در زمانی که نیاز به امکانات بیشتر احساس شود می توانید امکان مورد نظر در در بخش پلاگین های وردپرس پیدا کنید و آن را در وردپرس خود نصب کنید. همچنین در صورتی که قابلیت مورد نظر در لیست امکانات اولیه و پلاگین های وردپرس وجود نداشت می توان آن قابلیت را از طریق برنامه نویسی به وردپرس اضافه کرد.
برای مشاهده ی لیست کامل اکستشن ها و پلاگینهای وردپرس به وب سایت مرج آن به آدرس http://wordpress.org/plugins مراجعه فرمایید.